Klinika
U Smaltovny 32
+420 608 126 381

Potravinová alergie

Dobrý den,

měla bych 2 dotazy ohledně fenky Marly, se kterou k vám chodíme. Zjistilo se, že má potravinovou alergii (nejspíš je to něco, co je v pečivu, projevilo se to vždy, když snědla piškot, housku, chleba atd.)

1. dotaz: Má smysl v případě potravinové alergie provádět ten test, který se může dělat až od 1 roku věku? Nevím přesně jak se to jmenuje, ale je to formou napíchávání látek do těla.

2. dotaz: Je v případě potravinové alergie doporučená kastrace? Mohlo by se to potom zlepšit?

Jde mi o to, jestli to v tomto případě není jen o tom, toho psa uhlídat, jestli to není jediné a to nejlepší řešení. Nerada bych jí zbytečně vystavovala stresům u lékaře.

děkuji za informace a přeji hezký den Michala

Dobrý den,

na potravinovou dietu speciální kožní testy neexistují. Potravinová alergie se diagnostikuje pomocí eliminační diety, čili z potravy se vyřadí na několik týdnů vše, co by alergii mohlo vyvolat, po následném zlepšení stavu, se začnou složky opět zařazovat do krmiva. Podle toho kdy se potíže opět vrátí, poznáme, na kterou složku je pes alergický a následně ji z krmiva vyloučíme už napořád. Jestli je tedy Marla v pořádku, když vysadíte pečivo, není potřeba pokračovat v další diagnostice. K té jsme chtěli přistoupit jen tehdy, že by se potravinová alergie nepotvrdila, potom by se jednalo s největší pravděpodobností o alergii atopickou, která by se pak potvrdila kožním testem.

Obvykle dochází při alergiích vlivem pohlavních hormonů fenek k zhoršení příznaků v době hárání, z toho důvodu je dobré jedince s alergií nechat vykastrovat. Kastrací samozřejmě pejska nevyléčíme, ale dané příznaky se mohou zmírnit.

MVDr. Lenka Plocková

2024 1. 1.

UPOZORNĚNÍ

O víkendu a svátcích je NEOBJEDNANÝM klientům účtován pohotovostní příplatek ve výši 300Kč.

Ordinační doba Klinika
Po-Pá: 8:30–15:00 / 16:00–19:00
So: 9:00–12:00
Ne: 16:00–19:00

O víkendu a svátcích je NEOBJEDNANÝM klientům účtován pohotovostní příplatek ve výši 300Kč.

RoyalCanin

Copyright © 2007-2013 Livet.cz - veterinární klinika | U Smaltovny 32, Praha 7 - Holešovice | livet.cz@gmail.com | Sledujte nás