Klinika
U Smaltovny 32
+420 608 126 381

Kočičí astma

Dobrý den, naše kočička se občas zadýchává a dýchá s jazykem venku, dnes byla na návštěvě sestra se dvěma psy a ti na ní vyjeli, hodně se vyděsila a poté se začala chviličku dusit a pak chvilku jakoby těžce polykala, jako by měla něco v krku, hledala jsem na internetu a narazila jsem na podezření na astma, což by vysvětlovalo i to zadýchávání, a také to, že když běhá, tak sípe a těžce dýchá. Chtěla jsem se zeptat, co si o tom myslíte Vy, a zda doporučujete vyšetření, a co by to obnášelo, děkuji moc za odpověď Jana M.

Dobrý den.

Opravdu se může jednat o bronchiální astma. Diagnostika spočívá v klinickém vyšetření kočičky, rentgenologickém vyšetření hrudníku, na kterém už mohou být vidět některé změny typické pro toto onemocnění, nebo změny spojené například s onemocněním srdce, následně se doporučuje endoskopické vyšetření dýchacích cest, při kterém se průdušnice a průdušky prohlédnou, a umožní nám vizualizaci změn typických pro bronchiální astma. Také se při endoskopii odeberou vzorky na další laboratorní vyšetření jako je cytologické posouzení, bakteriologická a mykotická kultivace. To nám pomůže vyloučit/potvrdit jiná onemocnění (bakteriální, virová, mykotická, parazitární a nádorová).

MVDr. Jana Vránová

2024 1. 1.

UPOZORNĚNÍ

O víkendu a svátcích je NEOBJEDNANÝM klientům účtován pohotovostní příplatek ve výši 300Kč.

Ordinační doba Klinika
Po-Pá: 8:30–15:00 / 16:00–19:00
So: 9:00–12:00
Ne: 16:00–19:00

O víkendu a svátcích je NEOBJEDNANÝM klientům účtován pohotovostní příplatek ve výši 300Kč.

RoyalCanin

Copyright © 2007-2013 Livet.cz - veterinární klinika | U Smaltovny 32, Praha 7 - Holešovice | livet.cz@gmail.com | Sledujte nás